10 ton imha edildi

15 kez izlendi, 01 Temmuz 2015 Çarşamba

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, jandarma tarafından ele geçirilen ve Tarım İl Müdürlüğü’nce sağlıksız olduğu yönünde rapor verilen 10 ton midyeyi imha etti.

İstanbul’dan İzmir istikametine seyreden bir kamyonun yasasından süsülen sulardan şüphelenen jandarma ekipleri, söz konusu kamyonu Dürdane rampası yakınlarında durdurdu. Kamyonun kazasında inceleme yapan ekipler, çuvallara doldurulmuş yaklaşık 10 ton midye gördü. Bunun üzerine Tarım İl Müdürlüğü ekiplerinden destek istendi. Midyelerden numune alan veteriner hekimler, midyelerin canlılığını ve suyunu kaybettiği, insan gıdası olarak kullanılmasının sakıncalı olacağı ve bu nedenle imha edilmesi yönünde rapor verdi.

Bu rapor üzerine devreye giren Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, 10 ton midyenin bulunduğu kamyonu Katı Atık Depolama Sahası’na götürdü. Sağlıksız midyeler burada toprağa gömülerek imha edildi.

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>